Студія є державним закладом мистецької освіти, заснована 5 січня 1962 року наказом Міністерства культури УРСР №3 та за клопотанням Державної заслуженої капели бандуристів УРСР (худ.кер. Олександр Міньківський). У повоєнний час у Державної капели бандуристів України існував запит на підготовку кадрового артистичного складу капели, а саме: бандуристів-співаків. Натомість, Студія як освітній мистецький заклад з унікальним складом викладачів-митців упродовж півстоліття могла забезпечити і забезпечує нині підготовку професійних співаків-бандуристів як до артистичних лав капели, так до професійних художніх колективів України. Плеяду викладачів Студії  вінчають уславлені імена митців музичної культури України: народні артисти України, художній керівник НЗКБ України Микола Гвоздь, соліст капели Геннадій Нещотний, видатний композитор Віталій Кирейко,  хормейстер капели народний артист України  Григорій Верета, народна артистка України, композиторка  Леся Дичко, заслужений діяч мистецтв України Йосип Яницький, заслужені артисти України Олена Слободяник, Петро Коваль, Володимир Войт, Любов Скоромна, заслужений працівник культури України Раїса Чорногуз, концертмейстер, чудова піаністка Наталія Пріма, викладачка музично-теоретичних дисциплін Вікторія Куріленко та поет-бандурист, член Національної спілки письменників України Ярослав Чорногуз. Сьогодні викладацький склад Студії поповнився молодими фахівцями за багатьма музичними спеціальностями, що увійшли до освітніх програм Студії: солісти-бандуристи капели Сергій Захарець та Роман Яницький, солісти-співаки Володимир Дорожинський та Роман Походня, заслужений артист України Володимир Войт, син славного ветерана капели Войта В.І., співак випускник НМАУ Маркіян Свято, мультиінструменталіст Олексій Кабанов, хормейстер Наталка Абрамова; композиторка, випускниця Студії  Вікторія Шинкаренко; фахівчиня з музично-теоретичних дисциплін, випускниця Київської державної консерваторії Олена Сологуб.  Керівники Студії, її директорський склад упродовж понад 50 років існування Студії, забезпечували ефективність її освітньої діяльності та організацію праці: С.Кот, В.Підгорна, Р.Чорногуз, Н.Кузіна.

     У 2002 році згідно акту державної реєстрації Студія отримала державно-правовий статус незалежної юридичної особи, кінцевим бенефіціарним власником і контролером якої є Міністерство культури та інформаційної політики України.

    Метою освітньої  діяльності Студії є засадничі принципи формування та розвитку у юнаків та дівчат України творчої особистості шляхом набуття естетичного досвіду та ціннісних орієнтацій у галузі української музичної культури, здобуття професійних знань та вдосконалення виконавської майстерності на традиційних музичних інструментах України, чільне місце серед яких належить – бандурі, народній та академічній.

    Серед випускників Студії – відомі співаки, солісти Національної опери України, провідні бандуристи, солісти Національної капели бандуристів України, знані сольні виконавці-бандуристи: народний артист України Олександр Гурець, заслужені артисти України Тарас Силенко, Руслан Шевченко, Володимир Голубничий, солісти капели Володимир Дорожинський, Роман Походня, Олександр Нікулін, провідні бандуристи, нині захисники України Іван Ткаленко, Володимир Трибель та Олексій Соколовський.  Достатньо зауважити, що 90 відсотків артистів капели є випускниками Студії. До когорти артистів та працівників капели молодшого покоління, які закінчили Студію належать: Денис Кузін, Ігор Борківець, Тарас Сліпак, Тарас Мазур, Іван Радько, Андрій Бойченко, Ярослав Аліксійчук, Андрій Міцай, Дмитро Царенко.

    У 2015 році за клопотанням керівництва НЗКБУ посаду директора  Студії при НЗКБУ ім. Г.І.Майбороди  на контрактній основі обійняла Тетяна Лобода, бандуристка, викладачка, дослідниця традиційного музичного інструментарію українців, вихованка Київської державної консерваторії, клас проф. Баштана С.В. (1989)

     З метою поглибленого вивчення історичного музичного інструментарію українців і традиційного кобзарського репертуару незрячих виконавців України, дослідження та розуміння вітчизняної музики доби бароко в контексті європейського музикування 16-18 ст. і послідовного її відтворення, а також, впровадження традиційних інструментів в академічний освітній обіг, Тетяна Лобода вводить додаткові інструментальні фахи: «Кобза», «Народна бандура», «Колісна ліра», «Торбан». Так, виникла проблема у забезпеченні студійців народними бандурами, кобзами, колісними лірами. Тетяна Лобода, як виконавиця на кобзі Вересая (виготовлена майстром Юрієм Фединським, 2013), починає активно залучати до співпраці  майстрів по виготовленню кобзарських інструментів.  Майстер Євген Макоцьоба (учень Юрка Кочержинського та Юрія Фединського), перший  із майстрів, закінчив курс навчання в Студії і змайстрував три кобзи та дві бандури для навчання у Студії. Викладачем народної бандури запрошується віртуоз-бандурист соліст капели Сергій Захарець, учень Володимира Кушпета. Міцна творча дружба та співпраця започатковується між іменитим німецьким майстром колісних лір Куртом Райхманом та директоркою Студії. Дарунок маестро чотирьох європейських лір для вжитку в Студії став найвищим виявом довір’я та творчої дружби. Викладати у класі «Колісна ліра» запрошено блискучого виконавця мультиінструменталіста Олексія Кабанова, учня Миколи Будника. На базі Студії майстер Юрій Кучерявий виготовлює колісну ліру. Професійне взаєморозуміння та творча співпраця  об’єднує Тетяну Лободу з майстром Миколою Кобзаренком, який подарував народну бандуру для Студії. Цікавість до майстрування кобзарських інструментів виявили випускники Студії Андрій Ремез та Едуард Данілов, здійснивши поїздку до кобзарської майстерні Юрія Фединського у село Крячківку, що на Полтавщині та започаткувавши виготовлення власних кобз під керівництвом майстра. Тривалий час студійні бандури-чернігівки ремонтували славний ветеран капели Володимир Войт, капелянин Сергій Нечипоренко, випускник Студії Андрій Бойченко.

     Як музейний працівник зі стажем роботи 10 років у музеї театрального, музичного та кіномистецтва України Тетяна Лобода у своїй директорській діяльності зміцнила і розширила творчі контакти з музеями м.Києва: Національним музеєм історії України, музеєм книги і друкарства України, Національним музеєм літератури України, Музеєм Скарбницею України, а також, із творчими обєднаннями України: Національними спілками композиторів, кобзарів; оргкомітетами музичних, мистецьких та етнофестивалів: КиївМузикФест, «Древо роду кобзарського», «Стецівська Січ», «Труханівська Січ», «Трипільське коло» лірницький фестиваль у Лізбергу (Німеччина) тощо. На переконання Тетяни Лободи виконавська майстерність студійців напряму залежить від активної концертної діяльності кожного учня-студента, яка дає нагоду вивірити особистий рівень підготовки та майстерності кожного виконавця.  Тому організовує та провадить чимало концертів і виступів у школах (СШ № 58), бібліотеках (бібліотека ім. Реріха, завідувачка Світлана Чернова) музеях до пам’ятних дат та подій культурного життя України.

     Упродовж 2019-2020 рр. Тетяною Лободою здійснено звукозапис кобзарських танців, записаних від бандуриста Гната Гончаренка М.В.Лисенком, кантів і псальмів доби 17-18 ст. із збірки Порфирія Демуцького «Ліра та її мотиви» (1903 р.), історичних та побутових пісень. Виконавцями є викладачі та студенти Студії: Євген Макоцьоба, Вікторія Шинкаренко, Тетяна Куцько, Олена Кореняк (науковиця музею театрального, музичного та кіномистецтва України), Олексій Кабанов, Тетяна Лобода. А у 2022 році був випущений диск «Парнасу пресвітлеє коло», змайстрований Оленою Сологуб, до якого увійшли вищезгадані звукозаписи.

     Завдяки сприяння та підтримки керівництва НЗКБ України народного артиста України, генерального директора капели Юрія Курача та заслуженого працівника культури України директора-розпорядника капели Раїси Чорногуз Студія користується приміщеннями для навчання та матеріально-технічною базою капели безоплатно, впроваджуючи в життя засадничі принципи та завдання з виховання та навчання молоді на найкращих зразках української традиційної та сучасної музичної культури.